Krátké rozhovory s vítězi lig

13.07.2022

 

 

Po skončení sezóny jsme připravili s vedoucími týmů krátké rozhovory. Jedná se o týmy, které vyhrály svoji ligu. Za BK Roura Fellas odpovídal Vladimír Grešnjakov, za Plán B – Martin David a za FC Hoblinu Jižík – Lukáš Černý. Každý zmiňovaný celek, si zahraje v příští sezóně 1. ligu a bude tak bojovat o nejvyšší možnou trofej.

 

 

Jak byste zhodnotili uplynulou sezónu?

 

BK Roura Fellas (1.liga)

Sezónu hodnotím určitě pozitivně. Zvládli jsme obhájit titul. Všichni kluci, co chodili, tak makali na 100 %. Chodili jsme do každého zápasu s tím, že musíme vyhrát, a to určitě pomohlo.

 

Plán B (2.A liga)

Nejde jinak než být pozitivní. Sezóna nám celkem sedla a titul je moc příjemná tečka. V průběhu sezóny se do týmu zapracovali nové, ale i staronové tváře a neslo to svoje ovoce. Samozřejmě nám hrálo do karet i odstoupení Ludmily, což nám bylo hodně líto, protože jsme se na vzájemný zápas těšili a chtěli jsme být první kdo je sekne bez kontumace. Přesto jsem přesvědčen, že je náš postup zasloužený, protože jsme ve většině zápasů byli lepším týmem.

 

FC Hoblina Jižák (2.B liga)

Celá sezóna proběhla vcelku v pohodě. Rád bych pochválil a poděkoval našemu hlavnímu soupeři o první místo, týmu: Hell Spartans, za super zápasy, které jsme s nimi mohli sehrát a vzdávám jim velký hold, za to jak se dokázali vyšvihnout během této sezóny.

 

V čem se můžete zlepšit? A co je naopak Vaše silná stránka?

 

BK Roura Fellas (1.liga)

Zlepšit se můžeme určitě v docházce na zápasy a velká Achillova pátá jsou naše útočné činnosti, kdy potřebujeme 2 až 3 tutovky na jeden gól. Na druhou stranu máme jednu z nejlepších obran a výborného
brankáře, který dokáže podržet tým v důležitých utkání, a tím rozhodnout zápas.

 

Plán B (2.A liga)

Rád bych se jako tým trošku posunul v taktice a hráli to co nám v danou chvíli stačí/potřebujeme a nehnali se například za každou cenu do útoku a danou akci si postupně připravili. Pokud možno soupeři vnutili náš styl hry, což nám občas v sezóně dělalo problémy. Někdy jsme se slabším soupeřem hráli bez tempa - přizpůsobili jsme se jeho hře. Což jsem si vědom, že v první lize bude složité a na slabého soupeře nenarazíme. Co je rozhodně naše silná stránka už dlouhodobě je neskutečná bojovnost. Jakmile jsou všichni kluci v zápasu, tak soupeři nedáme ani metr a dokážeme znepříjemnit "život" i fotbalovějšímu týmu. Na to určitě budeme sázet i o ligu výše.

 

FC Hoblina Jižák (2.B liga)

Musíme jednoznačně zlepšit a hlavně omezit individuální chyby na naší polovině. Většinu gólů jsme dostali po hrubých chybách na naší půlce a rychlém protiútoku soupeře.
Naopak silná stránka je útok a vytváření gólových příležitostí.

 

Co očekáváte od následující sezóny a na jaké umístění pomýšlíte?

 

BK Roura Fellas (1.liga)

Naše ambice jsou být minimálně v TOP3. Postoupily nové kvalitní týmy a uvidíme, jak se budeme scházet. Doufám, že udržíme podobnou kvalitu a
budeme bojovat o titul, co nejdéle.

 

Plán B (2.A liga)

Z jedničky máme respekt. Je to pro nás velká výzva, ale rozhodně tam nechceme jít hrát druhé housle a budeme se chtít poprat o co nejlepší výsledek. V první sezóně se bude třeba postupně aklimatizovat. Za mě je rozdíl v kvalitě mezi první a druhou ligou celkem značný. Hodně bude záležet na našem vstupu do sezóny a od toho se bude odvíjet i naše sebevědomí. V plánu jsou i nějaké posily, takže se uvidí.

 

FC Hoblina Jižák (2.B liga)

Po návratu do 1. ligy po třech letech bychom se v ní chtěli udržet a pokud by se podařilo umístění do 6 místa, tak bychom byli spokojeni.

 

 

Autor: Marek Beňo s vedoucími týmů - Vladimír Grešnjakov, Martin David a Lukáš Černý

 

Všechny novinky