Klíč od Prahy je po úterním vítězství v superligovém derby nad Hanspaulkou v rukou PKFL

27.10.2022

Výběr Pražské klubové fotbalové ligy (SC Koráb Praha) dokázal v Superlize porazit hanspaulský tým 3:1. Vítězství je to mimořádně cenné, protože hanspaulský výběr se 4 reprezentanty v sestavě, je posledním vítězem Superligy.

Tentokrát to byla pořádná jízda a čím se vlastně podařilo soupeře odzbrojit? Na dobře zvolenou taktiku a zvládnuté nacvičené standardní situace nedokázala Hanspaulka najít recept a prakticky byli všude později než domácí, což se projevilo především v druhém poločase, který byl v režii kluků z Korábu. Předvedený výkon oslnil i přihlížejícího asistenta trenéra reprezentace. Průběh zápasu a jeho výsledek potvrdil dominanci útoku i obrany v Superlize a kluci tak bojovali i o účast v reprezentaci, držme tedy palce, ať se příští týden v nominaci jména z Korábu objeví!

Jak zápas komentují samotní hráči?

Michal Vávra (Vavris) – kapitán:

Jak jste se na zápas připravovali?

Na zápas jsme se připravovali důkladně, měli jsme na vědomí, že hrajeme proti vítězi minulého ročníku Superligy. S trenérem Tomášem Jurčíkem často konzultujeme taktiku a vždy se řídíme daným soupeřem. Nicméně je vidět, že i přes svůj stále mladý věk, má trenér zkušeností na rozdávání a nastolil taktiku, která byla účinná.

Co jste očekávali od soupeře?

Od našeho soupeře jsme očekávali sílu, zkušenosti, týmovou sehranost, ale i individuální kvalitu hráčů Hanspaulky Praha. V sestavě mají zkušené hráče, kteří prošli reprezentací, takže nebyl prostor nic podceňovat, a to se i potvrdilo.

Jak celkově hodnotíte váš výkon a co rozhodlo?

Rád bych tentokrát vyzdvihl celkově zápas, který se v úterý večer odehrál. Od začátku panovala přátelská nálada mezi oběma stranami a bylo vidět, že jde čistě o malý fotbal. Zápas se odehrál ve výborném tempu se šancemi na obou stranách, kde jsme nakonec byli šťastnější. Přišlo mi také, že jsme chtěli, a šli si za vítězstvím o něco víc, než hráči Hanspaulky. K tomu jsme přidali kus naší fyzické vybavenosti, poctivosti a výsledek se dostavil. Tyto faktory dle mého názoru rozhodly.

Jakub Stehno (Stehnič) - gólman:

Byly nějaké absence v naší sestavě?

Určitě jsme absence měli, ať už v dlouhodobě zraněném Pavlu Slánském, který je jinak stabilním členem naší sestavy, tak i v našem aktuálně nejlepším střelci Ismaru Begičovi. Mimo to nám chyběl například Pavel Osmančík, který je v případě účasti také velice platný hráč.

Překvapil vás soupeř něčím na hřišti nebo v sestavě?

Na rovinu musím říct, že soupeř mě asi ničím nepřekvapil, ani v sestavě, ani ve hře, hrál přesně to, co jsem od něj já osobně očekával.

Milan Šídlo (Arčí):

Jak jste vnímali situaci po prvním gólu soupeře? Co jste si řekli o poločase? V zápase padlo hodně žlutých karet - čím si to vysvětlujete?

Po prvním gólu soupeře, si myslím, že jsme nedávali hlavy dolů. Do soupeřova gólu jsme byli lepším týmem a měli dost šancí, které jsme, bohužel, úspěšně neproměnili. O poločase jsme si řekli jen pár věcí. Hlavně abychom byli furt aktivní a zvětšili důraz v osobních soubojích. Po taktické stránce jsme hráli, jak jsme si v kabině řekli, takže nebylo potřeba nic zdůrazňovat. K těm žlutým kartám mohu říct jen to, že je to derby. I když se s kluky známe, tak jsou cítit emoce, napětí a každý chce vyhrát derby.