Gólová nadílka tabulkových sousedů

01.12.2023

 

AFC Bochanův Syndrom / Liščí trus

  • Neděle 26.11.2023 Koráb
  • Rozhodčí: Filip Černý
  • Konečný výsledek: 5:3
  • Nejlepší hráči podle rozhodčího: Pavel Koronthaly (AFK), Jan Doležal (Trus)

 

Zápas pohledem rozhodčího Filipa Černého:

Krásné utkání nahoru dolů se spoustou šancí nabídl souboj sousedů v tabulce. Již ve 3. minutě mohli potrestat špatnou rozehrávku hostí domácí, nicméně brankář Doležal vše stihl zachránit. Mladší a početnější hosté se dostali ve 12. minutě do vedení zásluhou Lukáše Hakla, nicméně o 3 minuty později inkasovali. Vedení jim vrátil po rohu opuštěný na zadní tyči Jandák. Už to vypadlo, že hosté vyhrají první poločas, ale svůj budoucí střelecký účet otevřel Pavel Koronthaly těsně před koncem prvního poločasu. 

Druhý poločas za slabého sněžení pokračoval šancemi na obou stranách, ale střely končily buď mimo branky, nebo si s nimi brankáři poradili. Když už startovala poslední desetiminutovka domácí šli poprvé do vedení zásluhou Vladimíra Teplana, hosté ve snaze vyrovnat vrhli všechny své síly do útoku, toho však v závěru využil Koronthaly, který v 54 a 55 minutě dovršil hattrick, a rozhodl zápas. Hostům se podařilo ještě zásluhou Musila snížit, ale zkušený Syndrom si již výsledek pohlídal, a soupeře díky tomu v tabulce přeskočil. 


Komentář kapitána týmu Liščí trus Petra Beneše:

V neděli jsme se střetli s týmem AFK Bochanův Syndrom v souboji o první místo. I když to tak původně nevypadalo, tak jsme se nakonec sešli v dobrém počtu a silné sestavě. 

První poločas byl poměrně vyrovnaný, čemuž nakonec bohužel odpovídalo i poločasové skóre. Přestože jsme ještě dvě vteřiny před koncem poločasu vedli 1:2, tak po zbytečné chybě vzadu jsme darovali soupeři do šatny vyrovnání. 

Do druhé půle jsme ale vstupovali optimističtí, věděli jsme, že hrát umíme daleko lépe, a plánovali jsme to převést i do praxe, zároveň jsme čekali, že méně početnému a staršímu týmu soupeře začnou postupem času docházet síly. Nestalo se však ani jedno. I když jsme měli lehkou herní převahu a drželi více balón, tak jsme finální fázi neřešili dobře a často jsme zakončovali ukvapeně a z nepřipravených pozic. Soupeř naopak hrozil z brejků a nakonec šel i do vedení. Na to jsme přestali bránit úplně a místo vyrovnání jsme najednou prohrávali 5:2. Bohužel nám ten den chybělo i trochu štěstí, málokterý balon se odrazil výhodně pro nás, několikrát chybělo ke gólu pár centimetrů, jednou zvonila tyč, ale na více než na snížení na 5:3 jsme se nezmohli.

Další rána navíc přišla po zápase, kdy už jsme nebyli vpuštěni do hospody v areálu a museli jsme se tak přesunout do pivovaru o kousek dál. Nicméně nezdálo se, že soupeř by se někam na pivo přesouval, takže alespoň ve třetím poločase si připisujeme další vítězství. TRUS!!!

 

Vyjádření týmu AFK Bochanův Syndrom se nám do doby vydání článku nepodařilo získat.
 

Autoři: Filip Černý, Petr Beneš

 
Všechny novinky