Finále Zimního turnaje přineslo výborné zápasy, Borussia slaví hattrick

08.03.2024

 

Desátý ročník Zimního turnaje PKFL korunovalo strhující finále. Než Vám přiblížíme jeho průběh, dovolte nám malé ohlédnutí za celým turnajem. 

Osvědčilo se rozdělení týmů do nasazené skupiny a do skupin, ve kterých týmy o postup do dalších částí turnaje musely zabojovat. Přispělo to vyrovnanosti zápasů v jednotlivých skupinách a pro příští rok plánujeme stejný koncept.

Oproti předchozímu turnaji se zvýšil počet přihlášených týmů o třetinu.

Jsme rádi, že nám přálo i počasí a nedošlo k tolika kontumacím nebo přesunům zápasů kvůli sněhu, větru a dešti, zkrátka všem vlivům, se kterým musíme v zimě tak trochu počítat.

Velkou kaňkou zůstávají závažné incidenty ve skupině ZT B, zejména při zápasech týmu FC PUAH. Věříme, že v dalších ligových ani turnajových ročnících se nic podobného nebude opakovat. 

Celkově se turnaj povedl, věříme, že účastníky bavil a máme radost, že každý rok přináší vždy o něco větší fotbalovou kvalitu. 

 

Samotné klání nejlepších týmů se odehrálo v neděli, 3.3., na hřišti ZŠ Plamínkové.

Díky super fotkám našeho dvorního fotografa Radka ( https://www.instagram.com/radyslife/ )  se na finále můžete kdykoliv podívat očima účastníků. Fotky jsou k prohlédnutí na tomto odkazu: https://us.zonerama.com/radyslife/Album/1000142267#prevent_scroll_placeholder

Na všechny zápasy dohlížely dvě dvojice rozhodčích - hlavní Kamil Kohout s Františkem Novotným jako asistentem a staronová manažerská dvojice, hlavní Michal Košťál s asistentem Filipem Černým.

V prvním semifinále se utkaly týmy Borussia Dortšpunt a Vyhaslé hvězdy. Týmy, které dlouhodobě patří mezi nejlepší týmy soutěže, a zároveň bojují v aktuálním ročníku ligy o vítězství v lize. Borussia navíc usilovala o třetí vítězství v Zimním turnaji v řadě.

Ve velmi vyrovnaném zápase na 2 x 20 minut nakonec zvítězili hráči BDŠ. Zápas shrnuje komentář rozhodčího Františka Novotného:

„Hned v semifinále na sebe narazily dva favorité na celkové vítězství a na hřišti byla kvalita obou mužstev opravdu znát. Rychlé kombinace, tvrdá střelba a perfektní zákroky brankářů na obou stranách, přesně tak má utkání o vstupenku do finále vypadat. Ve prospěch Borussie ovšem hrála početnější lavička náhradníků, díky které mohl obhájce trofeje častěji nasazovat čerstvé síly. Tempo ze strany BDŠ tak nepolevovalo a unavené Hvězdy postupně začaly odpadat. Za stavu 1:2 hráči Hvězd sáhli ke hře bez brankáře, během níž ještě třikrát inkasovali. Borussie tak získala možnost získat "Zlatý hattrick" Zimního poháru PKFL.”

Do druhého semifinále nastoupil Red Teamu proti Mladým a perspektivním. Prvně jmenovaní patří mezi stálice našich soutěží a vždy okupují přední příčky. Jejich soupeř je tým hrající Hanspaulku a při své cestě do Final 4 porazili několik “našich” kvalitních týmů.

Ve vyrovnaném zápase se štěstí přiklonilo na stranu Red Teamu, který postoupil brankou v nastavení, jak popisuje Michal Košťál ve svém hodnocení zápasu:

„Pohledné utkání hrané v rychlém tempu, obě mužstva si vytvořila mnoho gólových příležitostí, ale branky padaly až v druhém poločase, kdy se nejprve ujali vedení hostující hráči. Domácí vyrovnali osm minut před koncem normální hrací doby, a tak zápas došel do pětiminutového nastavení. V něm si účast ve finále vysloužili hostující hráči, když druhou a zároveň postupovou branku vstřelil Matěj Šurýn.”

V zápase o třetí místo se Vyhaslé hvězdy aktivně snažily o urvání vítězství, ale Mladí a perspektivní podali fyzicky vyčerpávající výkon, a odměnou jim byly bronzové medaile.

„Opět oboustranně útočné utkání ve kterém padaly branky až ve druhém poločase. Hosté se dostali brzy po změně stran do vedení, a tak byla řada na domácích, kteří vsadili vše na ofenzívu. Odměnou jim byl gól pět minut před koncem normální hrací doby. Domácí dál útočili, chtěli zápas rozhodnout, ale vítězný gól vstřelili opět hosté, a rozhodli tak o svém premiérovým třetím místě na Zimním turnaji,” shrnuje průběh zápasu Michal Košťál.

 

Ve finále proti sobě stáli staří známí, týmy Borussie Dortšpunt a Red Team. Jejich vzájemné zápasy jsou vždy ozdobou, ve skupině zvítězil Red Team přesvědčivě 5:2, takže vše bylo otevřené. Výstižně shrnul zápas o titul hlavní rozhodčí František: „Zápas, který lze označit v rámci Zimního poháru za tradiční. Předchozí dvě finálové účasti Borussia proměnila v celková vítězství a nejinak tomu bylo v roce 2024. Takticky svázaný duel, v němž dominovaly spíše obrany obou celků, rozhodl přesnou jedovkou nejlepší hráč Zimního turnaje Jan Maršál. Red Team se velmi snažil, nicméně recept na pevnou defenzivu BDŠ v čele s bezchybným Stehnem nenašel a po roce se tedy opět musí sklonit před Borussií Dortšpunt, vítězem Zimního turnaje PKFL 2024.”

„Šli jsme s pokorou každý zápas naplno. Věděli jsme že obhájit potřetí za sebou nebude nic lehkého, ale věřili jsme. Vítězství je to pro nás pro celý tým ohromně cenné, zlatý hattrick je neskutečný zážitek. Užíváme si ho opravdu celý tým, který odvedl maximum, a za to všem patří dík,” shrnul dojmy z vítězství kapitán BDŠ, Leon Petrů. 

Nejlepším hráčem Final 4 rozhodčí zvolili po krátké diskuzi Jana Maršála z týmu Borussia Dortšpunt.

Honzy jsme se zeptali, jak vysoko řadí vítězství v turnaji a individuální ocenění za nejlepšího hráče Final 4? „Vítězství v Zimním turnaji byl cíl pro celý tým a věděli jsme, že letos to bude náročnější než kdy předtím. Všichni do toho dali maximum a chtěli jsme potvrdit účast favorita turnaje stejně jako získat vstupenku na ČNP do Plzně. Mám radost, že můj výkon ve Final 4 byl vnímán jako nejlepší, a opravdu jsem do toho dal vše, ale to hlavní je, že se s týmem budeme moct znovu porvat o umístění na ČNP,” zhodnotil. 

Všem zúčastněným děkujeme za super turnaj a těšíme se příští rok na další.

 

Tým PKFL

 

 

Všechny novinky