Evropská liga očima hráčů PKFL ještě jednou

03.01.2024

Po povedeném výletě Red Teamu vyrazili podpořit na domácí stadion Bayer Leverkusen také kluci z Ambassadors FC Praha. Předčasného Ježíška jim nadělil tým Borussia Dortšpunt, který se rozhodl svou cenu od Czech Sport Travel za umístění v lize posunout týmu z nižší soutěže, a volba padla právě na Ambassadors.

Kluci neváhali, na chvíli hodili za hlavu předvánoční shon a odměnou jim byla opět páradní fotbalová podívaná s výsledkem 4:0 pro domácí tým.

O celý průběh výletu se s námi podělil Richard z Ambassadors:

Výjezd na zápas Leverkusenu proti Bochumi byl příjemným zastavením v předvánočním stresovém období. Cestu do Německa, která plynule ubíhala, jsme si zpestřili povinnou zastávkou na něco dobrého. Před samotným zápasem jsme se na skok zastavili v nedalekém Kolíně nad Rýnem, kde jsme prozkoumali místní vánoční trhy na náměstí v blízkosti katedrály sv. Petra. Pak už jsme plni očekávání zamířili na stadion.

Tempo zápasu a atmosféra na stadionu byly od začátku skvělé. Fanoušci hostů byli v prvních pár minutách trochu hlasitější, o to víc pak potěšil české fanoušky první gól Patrika Schicka, který bezpečně proměnil penaltu. Do konce poločasu stihl přidat ještě dva góly a během pár minut tak zkompletoval svůj hattrick.

V poločase byl dostatek prostoru na gastronomickou ochutnávku specialit, které nabízí BayArena. Currywurst s chlebem zahřály žaludek a potěšily gastrosrdce:)

Ve druhém poločase, kdy naskočil do hry Adam „Bizon“ Hložek, Leverkusen už měl zápas pod kontrolou. Na konci se tribunami prohnala mexická vlna, která zvedla ze sedadel mnoho fanoušků. Ze stadionu jsme odcházeli šťastní a plni zážitků, byla to nádherná akce.

Autoři: Ambassadors FC Praha, Barbora Klečková