• Neděle 26.3.2023 18:00 Štěrboholy
  • Rozhodčí: Tomáš Chlum
  • Konečný výsledek: 2:5

Zápas pohledem rozhodčího Tomáše Chluma:

Do zápasu, který připomínal anglické počasí, se vstoupilo s málo nepřesnostmi na obou stranách. Už v 2. minutě zápasu se z gólu radovali hosté, kdy Martinez prostřelil domácího brankáře. Netrvalo dlouho a byl to opět Martinez, který vymyslel krásnou přihrávku na Petra Bartošku, a ten už zvyšoval na 0:2 pro hosty. Na domácích bylo po dvou rychlých brankách trochu patrné otřesení. Pomalu se osmělovali, jenže nedokázali vyzrát na hostující obranu, v 16. minutě se jim však konečně povedlo snížit po gólu Dvořáka. Ve 21. minutě udělal chybu domácí brankář, který neodhadl svůj pohyb na kluzkém povrchu, a na hranici vápna fauloval. Naskytla se velmi zajímavá standardní situace pro hosty, které se ujal Bartoška, ale svou střelou těsně minul šibenici domácí branky. Ve 25. minutě na útočné polovině fauloval za ŽK domácí hráč Doan Hoang a byl rád, že neoslabil svůj tým. Poté se hosté dostávali do dalších příležitostí a ve 26. minutě opět zvýšil na dvoubrankové vedení hostů Bartoška. Pak už se v poklidu a bez šancí dohrál první poločas.

Vstup do druhého poločasu byl zajímavý, v 33. minutě zakončovali hosté po přečíslení tři na jednoho pouze do tyče díky Martínezovi. Po rozehrání rohového kopu v 34. minutě se radoval hostující Lukáš Barvíř, který už zvyšoval na 1:4. V 35. minutě domácí Mirovský krásně mířil na zadní tyč, ale hosty podržel skvělým zákrokem brankář, který střelu vytáhl na rohový kop. Ve 39. minutě domácí Mikuláš Knotek vstřelil branku a dal ještě svému týmu naději. Ve 40. minutě hosté faulovali před svým vápnem a standardní situace, po které byl závar, ale brankou neskončila. Poté proběhlo několik nepřesností na obou stranách a bylo vidět, že s přibývajícím časem a deštěm se hůře kombinuje. Ve 46. minutě Martinez trefil tyč a z další akce si domácí brankář málem srazil balón do branky, ale pomohla mu tyč, která zachránila jeho tým od další branky. V závěrečných minutách pečetil výhru svého týmu Franc, který zvýšil na konečných 2:5 pro hostující  Doutníky.

Nejlepší hráči: Za domácí určitě Dvořák, hosté se mohli spolehnout na svého nejlepšího hráče na pažitu Martineze .

Hodnocení kapitána týmu Dynamit Praha Vojtěcha Mirovského:

Déšť se ve Štěrboholech alespoň na úvodní hvizd zastavil a my vstoupili do duelu, který hodně napoví vývoji na čele tabulky 3.B ligy. V případě výhry bychom odskočili na čele na rozdíl osmi bodů, což už je hezký náskok.

Soupeř ale vsadil na taktiku Jardy Šilhavýho proti Polsku a my si tak ani nezavázali tkaničky u bot a už jsme prohrávali 2:0 po rychlých smrtících akcích Doutníků a dvou hrubkách naší obrany (především mých). Trošku jsme si promnuli oči a začali konečně hrát fotbal. Hra se srovnala, ale nedařilo se nám na mokrém povrchu procházet přes organizovanou obranu soupeře, navíc nám naši pohodu kazil soupeř rychlými akcemi, kterými stále ohrožoval naši branku. I bez pár tradičních opor jsme ale dokázali po pár minutách stáhnout náskok na 1:2 po hezké akci, kdy si náš kouzelník Péťa Dvořák posunul míč před obránce a z úhlu poslal ránu pod brankářem do sítě.

Vycítili jsme šanci ještě do poločasu udeřit a snažili se na soupeře zatlačit. Ten bohužel svými vysokými obránci odvracel veškeré naše dlouhé balóny a hned se dostával do kontrů, kam šel často v přečíslení. Jeden z takových zakončil přízemní ranou přes dva obránce i brankáře útočník hostů a do šaten se tak šlo za stavu 1:3 z našeho pohledu.

Druhý poločas začal vyrovnaně, oba týmy se snažily nedělat hrubky na mokrém hřišti, i tak se ale šance přelévaly z jedné strany na druhou a bylo otázkou času, kdy padne další branka. Bohužel se tak stalo na naší straně a my lovili míč ze sítě po čtvrté. Věděli jsme, že nemáme co ztratit a začali jsme soupeře tlačit za vidinou snížení náskoku. Několik hezkých zákroků brankáře nebo bránících hráčů nám ale kazilo plány, až konečně dlouhý aut výjimečně propadl za obránce a náš nejlepší střelec Maus Knotek chytře těsně před brankářem špičkou posunul míč do sítě, 2:4. To nás nabudilo a zatlačili jsme soupeře ještě víc. Ten však přečkal závěrečný tlak a v posledních minutách zápasu se dostali Doutníci do dalšího brejku, který nastartoval krásným křižným pasem hostující obránce, kterým překonal naši obranu i brankáře, a útočníkovi už stačilo doklepnout do branky. Klobouk dolů za tuhle asistenci.

Víc už se neudálo a my odcházíme poraženi poprvé v této sezóně. Je potřeba se znovu nastartovat a v dalším zápase navázat na předchozí šňůru. Všechna čest soupeři, hrál hezký, rychlý fotbal. Rád bych také vyzdvihl výkon rozhodčího Tomáše Chluma, který i přes drobné výstřelky na hřišti vždy situaci uklidnil, a vysvětloval své rozhodnutí.

Hodně zdaru všem do dalších zápasů.

Vyjádření kapitána týmu Kubánští doutníci Petra Bartošky:

Zápas proti týmu Dynamit se hrál v rychlém tempu a hlavně v duchu fair play.

První poločas jsme šli rychle do vedení 2:0. U obou gólů byl Dani Martinéz, který si odnáší hvězdu nejlepšího hráče utkání. Po pasáži, kdy se nic nedělo, domácí dokázali snížit stav na 2:1. Naštěstí nás to namotivovalo a dokázali jsme soupeři po pár minutách odskočit opět o 2 branky. Třetí gól přidal Petr Bartoška, který po otočce vystřelil z velké vzdálenosti k tyčce. Tímto gólem také skončil první poločas.

Druhý poločas byl víceméně dost podobný prvnímu. Soupeři se k příležitostem tolik nedostávali a my mohli opět potrestat jejich chyby. Při zvýšení stavu na 4:1 jsme trochu polevili, začali být zbrklejší a tím soupeř dokázal vstřelit druhý gól. Naštěstí jsme pak dokázali rychle zvýšit na 5:2 a tím rozhodnout definitivně utkání.

Zvolit hráče utkání bylo složité, protože každý z týmu předváděl kvalitní výkon. Proto tedy volíme dva hráče utkání a to stoperskou dvojici Lukáš Barvíř, Jiří Soukup.

Konec podzimní části nevyšel podle našich představ. Bohužel marodka zasáhla do zápasů natolik, že jsme neměli na střídání. Zápasy se tak stávaly v jistých okolnostech těžší a nepodařilo se je vyhrávat. Přes pauzu jsme však kádr posílili a začátek jara probíhal podle našich představ. Rozhodovali jsme závěry zápasů, zvládali tempo hry. Samozřejmě pořád máme, co zlepšovat. Na můj vkus střílíme málo gólů a utkání, která bychom měli rozhodovat už v poločasu nezvládáme, a tím se dostáváme ke konci hrací doby pod tlak.