Dva rozšířené reporty z úvodního kola ZT

10.02.2022

Úvodní kolo zimního turnaje máme za sebou. Přineslo mnoho zajímavých utkání a výsledků. Všechny zápisy z utkání naleznete na stránkách zimního turnaje - www.zimni-turnaj.cz .

Přinášíme rozšířené reporty ze dvou zajímavých zápasů a doufáme, že se Vám budou líbit.

Prosíme napište nám do komentářů jak se Vám reporty líbí, nebo Vaše hodnocení zápasu, pokud jste ho viděli.

Borussia Dortšpunt  - Modřanský svině

Neděle 6. 2. 2022 16:30 Koráb

Rozhodčí Sergej Greshnyakov

Ve skupině B se v prvním kole zimního turnaje proti sobě postavili dva aspiranti na postup ze skupiny a opravdu to stálo za to. Domácí Borussie Dortšpunt (vítěz Zimního turnaje 2019) přivítala na svém hřišti nováčka turnaje Modřanské svině.

V začátku utkání se lépe prezentovali hráči z Modřanských sviní, kteří s posilami se zkušenostmi z prvoligových týmů vysunuli pressing až k brankáři Borussie Dortšpunt. Kvalitní začátek však nebyl navzdory slibným zakončením okořeněn gólem. Na ten si museli diváci počkat až ke konci prvního poločasu, kdy si Teodor Ielitra našel místo při rohovém kopu a po ideálně dloubnutém centru překvapil brankáře Modřanských sviní svým gólem na 1:0. Skóre se v první poločase i přes veškerou snahu hráčů nezměnilo.

Po změně stran přidali oba týmy na intenzitě, to musel mírnit rozhodčí Sergej Greshnyakov, který se nebál ukázat své první žluté karty. Provinil se svým skluzem Matěj Jahoda a hned poté Martin Vodička. Tvrdá hra přinesla mnoho standardních situací v okolí obou branek. Při jedné z nich rozehráli Modřanský svině na krátko a povedlo se jim zakončit tvrdou střelou k levé tyči a srovnat skóre na 1:1. O otočení skóre pro Modřanské svině se postaral Denis Vala, který se ocitl sám před brankářem, díky pěknému přenechání míče do běhu a nekompromisně uklidil míč tvrdou ránou pod břevno. Stav zápasu byl rázem 2:1 pro Modřanské svině.

Zápas se chýlil ke konci a Borussie zkoušela hru bez brankáře. Obrana soupeře, ale vše důkladně ubránila. Rozhodčí si už připravoval na závěrečný hvizd, když dvě minuty před koncem utkání musel odpískat penaltu pro Borussii. Ve velkém napětí si míč připravil Pavel Osmančík, tomu ale penaltu na poslední chvíli senzačně zneškodnil Pavel Farkaš, stejně tak zabránil Dortšpuntu šanci na remízu a velmi kvalitní zápas skončil 2:1 pro Modřanské svině.

PKFL hráč utkání dle rozhodčího - Milan Šídlo

Vyjádření vedoucího Borussie Dortšpunt Leona Petrů:

Zápas ve vysokém tempu s hodně souboji hned od začátku. Soupeř byl hodně kvalitní hlavně v pohybu, důrazu a nedával nám moc prostoru. Nám chyběl hlavně střed hřiště a né moc dobrá rozehrávka ze zadu hodně nepřesností v přihrávkáce. Chyběla mi jednoduchost v přechodové fázi, kombinaci a málo střelby. To nás bohužel připravilo o výhru v tomto zápase.

Gratulace soupeři a čest poraženým. Do příštího zápasu musíme zlepšit tyhle nedostatky a věřím, že se opět vrátíme na vítěznou vlnu.

Vyjádření vedoucího Modřanských Sviní Jiřího Henka:

Včera pro nás začala Zimní liga a hned proti jednomu z adeptů na celkové vítězství Borussii.

Celá zimní liga bude pro nás takové fotbalové zrcadlo, které nám opravdu ukáže jak na tom jsme, protože se budeme porovnávat s tím nejlepším co PKFL nabízí a týmy jako Red Team, Vyhaslé Hvězdy, Ludmila apod. nedají nikomu nic zadarmo a mají ve svých řadách vyjímečné fotbalisty a talenty což se momentálně ukazuje třeba v superlize!

Jelikož se v malém fotbale chvíli pohybuju, trošku jsem věděl co nás v zápase čeká a nemine :-) Borussie má zkušené zadní řady a gólově produktivní mladé hráče, co jsou už fotbalově velice vyspělí… Proto více než z výsledku, mám radost z nasazení a přístupu našich kluků, kteří v zápase chtěli víc a to asi rozhodlo. Například bylo zajímavé sledovat souboje Šídla s Osmančíkem, kterého náš obránce doslova vymazal, na druhé straně třeba Matěje Jahodu, který i když občas na hraně, makal a byl pro Borussii tím správným “fotbalovým bláznem“, co nic nevypustí.

Celkově jsem na všechny naše hráče pyšný za to, co včera předvedli a Borussii chci poděkovat za cenné zkušenosti do budoucna v malém fotbale.

Real Vinohrady C.F. - Red Team

Sobota 5. 2. 2022 19:00 Koráb

Na svůj první zápas v turnaji byli oba týmy natěšeni. Na Korábu se opakovalo utkání minulého ročníku, které ovládli hráči Red Teamu 6:0. Tým Real Vinohrady C.F., si chtěl vylepšit vzájemnou bilanci a na rozdíl od minulého ročníku, se dostat do playoff.

Zápas začal krásnou křižnou přihrávkou mezi hráči Vinohrad, šance bohužel skončila střelou mimo bránu. Skóre se změnilo až po rohovém kopu, kdy si smolně Jakub Doležal dal vlastní gól a dostal tak Red Team do vedení 1:0. To už hosté udrželi do konce poločasu, který vyhráli jednoznačně 5:0. Brankář Matěj Lačík předvedl skvělý výkon, který přinesl do kabin čistý štít.

Druhý poločas byl navzdory výsledku vyrovnaný. Dlouho se čekalo na první gól, který přišel až po 10-ti minutách. Vinohrady však provázela jak smůla v koncovce, tak na vlastní góly. Ve druhém poločase si totiž vstřelili svůj druhý vlastní gól. Stav utkání hovořil ke konci zápasu jasně, domácí ale nepřestali bojovat a byli za to odměněni gólem, který vstřelil Adam Doležal po hezké kombinaci. Utkání tak skončilo 9:1 pro hostující Red Team. Domácí Real Vinohrady C.F. si budou muset zlepšit náladu v příštím zápas proti týmu FC Vyhaslé hvězdy.

PKFL hráč utkání dle rozhodčího – Michl Daniel

Vyjádření vedoucího Red Teamu Matěje Lačíka:

K zápasu jsme šli s tím, že nevíme, co bychom mohli od soupeře čekat, protože jsme s nimi už delší dobu nehráli. Navíc, jak všichni víme, tak je každý zápas malého fotbalu úplně jiný, protože ne vždy se týmy sejdou v ideálním složení. Tento problém zastihl i nás, kdy jsme ještě den před zápasem měli sotva 6 hráčů, ale naštěstí to vyšlo i dalším klukům, tak jsme v zápase mohli střídat dva hráče.

Když se dostanu k samotnému zápasu, tak bylo již před výkopem jasné, že se soupeřem budeme muset počítat. Začátek zápasu na nás soupeř nastoupil v rychlém tempu a dostal se i do šancí, které, pro nás, naštěstí neproměnil a naopak jsme dali dva poměrně rychlé góly s trochou štěstí, které soupeře zmrazili což nám umožnilo převzít nad zápasem kontrolu. Avšak i tak měl soupeř poměrně dost možností, které mohl proměnit. K šancím soupeře přispívalo i příliš uvolněné hraní našich hráčů, které s přibývajícími góly nahrávalo soupeřům.

Druhý poločas začal opět ve vlažném tempu z naší strany, kdy jsme se snažili procházet přes více hráčů a přidat po individuálních akcích další góly. Nicméně soupeř ve druhém poločase nechtěl zůstat v roli otloukánka a začal opět aktivně hrát. Z této snahy vytěžily vícero šancí, kdy jedna z jich skončila gólem.

Při zpátečním pohledu na zápas můžu říct, že soupeř měl, pro mě, překvapivě dobře rozdělené taktické úkoly, kdy bylo vidět, že spolu hrávají pravidelně a jsou na sebe zvyklí. Naopak z naší strany se jednalo o kvalitní výkon pouze v určitých částech zápasu, které střídaly vlažné a pomalé pasáže a nebýt výborného individuálního výkonu jednoho našeho hráče, tak zápas byl vyrovnaný.

Každopádně se můžeme na další zápasy ve skupině jen těšit, protože i podle výsledku druhého zápasu se bude hrát do posledního kola o postup.

Vyjádření vedoucího Real Vinohrady C.F. Šimona Duška:

Soupeř hrál velmi pohledný fotbal a podobným stylem hry bychom se rádi prezentovali v budoucnu i my. Velice kvalitní na balónu a byť jsme se snažili protivníkovi vyrovnat a hrát s ním otevřenou partii, soupeř byl daleko efektivnější. Nicméně se domnívám, že z podobných zápasů se máme co učit a mají nám co dát. Ačkoliv je výsledek krutý, mám radost z toho, že jsme se nebáli hrát aktivně s míčem a pevně věřím, že se kvalitě našeho soupeře co nejdříve alespoň přiblížíme.