Domácím Lososům výhra tentokrát uplavala

15.11.2022

Mlhavé sobotní ráno na Děkance připravilo atraktivní souboj 2.A ligy mezi domácími Lososy a hostující Parmou. V případě výhry by se domácí bodově dotáhli právě na své sobotní soupeře, v sázce tedy bylo mnoho.

 

Los Losos / Parma AG

 

  • Sobota 12.11.2022 10:30 Děkanka
  • Rozhodčí: Tomáš Andrle
  • Konečný výsledek: 3:5

 

 

Zápas pohledem rozhodčího Tomáše Andrleho:

 

Na nejmenším hřišti využívaném PKFL se potkala mužstva z popředí tabulky skupiny 2.A, "Parma AG" a "Los Losos".. Do zápasu vstupovala obě družstva ještě za mírného oparu, který se pomalu rozpouštěl - téměř ideální podmínky ke hře nastaly až po změně stran...

Takřka raketový start měl tentokrát do zápasu tým "Los Losos", jehož nejlepší hráč, Dominik Dvořáček, vsítil gól v cca 15. sekundě zápasu.. Následně se hra vyrovnala; otěže zápasu pak postupně přebrala hostující "Parma AG", které se během minuty (v končící 10., resp. v průběhu 11. minuty) podařilo nejen srovnat, ale ujmout se jednogólového vedení... Ve 21. minutě už to bylo 3:1 pro hosty, když se podruhé v zápase trefil nestárnoucí Borislav Ivanov... Domácím se povedlo zareagovat již ve 26. minutě, kdy na rozdíl jednoho gólu snižoval Martin Škeřík; první poločas se tak uzavíral za stavu 2:3 z pohledu domácích...

Když se ve 40. minutě prosadil Michal Pařízek, vypadalo to na pořádnou přetahovanou o vítězství.. Za sedm minut se povedlo rozdílovou branku vstřelit hostujícímu Jakubovi Říhovi, který pak těsně před koncem zápasu zaskóroval ještě jednou.. ..a protože na tyto góly již nedokázali domácí zareagovat, museli se smířit s prohrou 3:5.. Tolik sled událostí v tomto zápase..

Pokud se zaměříme na obraz hry, mohli jsme vidět zhruba následující: hosté z "Parma AG" byli častěji u míče, lépe bránili, ale zejména lépe zakončovali své střelecké příležitosti - domácí "Los Losos" spoléhali především na fotbalový um jejich nejlepšího hráče, Dominika Dvořáčka - hřiště na Děkance však kvůli malým rozměrům neumožňuje uplatnit technickou převahu hráče jeho typu natolik, aby bez pomoci ostatních spoluhráčů překonal soupeřovu koncentrovanou obranu.. A protože mu dnes až na výjimky v útočné fázi nikdo zdatně nesekundoval, radují se nakonec z výhry hosté, kteří se v daných podmínkách doplňovali lépe...


 

Vyjádření kapitána týmu Los Los Martina Škeříka :

 

Hned v první minutě otevřel skóre po výborném presingu Dominik Dvořáček a lepší vstup do zápasu jsme si přát nemohli. Nicméně hosté se velmi rychle otrkali, začali lépe kombinovat a vyhrávat osobní souboje a zaskočili nás třígólovou salvou. Jelikož my ale téměř v každém zápase dotahujeme, nenechali jsme se odradit, a když Martin Škeřík zahrál v osmadvacáté minutě hostujícímu gólmanovi na housle, šlo se do druhého poločasu s příslibem velké bitvy o body.

 

V druhé půli se krásně vyjasnilo počasí a my jsme konečně začali hrát lépe, což vyústilo ve vyrovnávací gól Michala Pařízka, který na zadní tyči krásně zavíral, a začalo se tedy od začátku. Šance byly poté na obou stranách, oba týmy chtěly vyhrát, přece jen hrát na remízu na malém fotbale, obzvláště na hřišti rozměrů Děkanky, úplně nejde. Pár chvil to vypadalo, že budeme my tím týmem, který půjde na pozápasové pivo a kofolu šťastnější, nicméně udeřili hosté, když jejich hráč míč lehce líznul rukou, nicméně branka platila a opět jsme museli dohánět skóre. Zkoušeli jsme všemi možnými způsoby klepat na dveře svatyně hostů, nicméně nám asi chyběl i kousek toho pověstného fotbalového štěstíčka. Naopak Parma mohla dohrát utkání naprosto bez obav, protože na dvougólový rozdíl zvýšila z volného přímého kopu, pohledné utkání tedy skončilo z pohledu domácích Lososů 3:5.

 

Nicméně i vzhledem k tomu, že máme v sezóně zatím jen dvě prohry, a to s prvním a druhým, neděláme si z porážky těžkou hlavu. Před sezónou jsme si říkali, že bude fajn, když se budeme po pár náročných sezónách pořádně scházet a nebudeme se muset strachovat o sestup, takže nynější stav tabulky je pro nás naprosto nádherný. Teď se pokusíme zakončit podzim dvěma výhrami a na jaře ještě třeba vedoucí dvojici trochu zavaříme. 

Vyjádření hráče týmu Parma AG Matouše Pěrušky:

 

Souboj s Los Losos byl ten typ zápasu, který mohl skončit výhrou domácích, výhrou Parmy nebo remízou. My jsme se opět sešli v kvalitní a hlavně početné sestavě, což nám dávalo naději na druhou možnost. Ale tekli jsme od první minuty. Naštěstí se nám zápas podařilo otočit ještě v první půli, a i přes několik neskutečných kolotočů, na kterých nás soupeř zadarmo povozil, jsme si odvezli tři body. 

 

Kluci z LL zaslouží klobouček dole za předvedenou hru i za fair play. Tímto se jim omlouváme za některé naše zákroky, které ale nebyly s úmyslem kohokoliv zranit. Většinou nemáme tolik bodů ani za dvě sezony, natož po podzimu, takže pak při zápasech vidíme rudě.

Nicméně Parma válí a díky hoši!!

 

Všechny novinky