• Rozhodčí: Michal Košťál
  • Konečný výsledek: 4:0
  • Nejlepší hráči podle rozhodčího: Šimon Dušek (Real), Jakub Říha (Parma)

Zápas pohledem rozhodčího Michala Košťála:

Do baráže o 1. ligu vstoupily oba týmy s velkým odhodláním a s dostatečným počtem hráčů na střídání. První velkou šanci zápasu měli hostující hráči, kdy po pohledné akci trefili břevno domácí branky. Skóre zápasu ale otevřeli domácí, když se ve 3. minutě trefil pohlednou střelou hráč Mikuláš Vybíral. Od té doby byli domácí aktivnějším týmem a ještě do konce poločasu přidali dvě branky. Hosté po pauze více zabrali, vytvořili si několik slibných gólových příležitosti, které buď končily na brankové konstrukci, nebo je pochytal domácí brankář. Když domácí přidali čtvrtou branku, bylo o vítězi tohoto pohledného oboustranně útočného zápasu rozhodnuto.

Vyjádření kapitána týmu Parma AG Adama Frídla:

Páteční odpoledne běžně nepřeje setkání velkého počtu hráčů, ale tento zápas byl pro nás výjimkou, a tak jsme se sešli v příjemném počtu 8+1. Zatažené počasí fotbalovému utkání vyloženě přálo - po dlouhé době nebyl znevýhodněn ani jeden brankář, jediné co mohlo zápas překazit byl vítr.

Oba týmy nastoupily do utkání energicky a hned v začátku se zrodila situace, kdy po podklouznutí vracejícího se obránce Parmy AG mohl skórovat Šimon Dušek, kterého si pamatovala většina hráčů z předešlého zápasu s Kancem. Jeho zakončení bylo úspěšné, stejně jako v minulém zápase, ale scénář z minulého zápasu se naštěstí neopakoval. Parma si tuto situaci nenechala líbit a rovněž zahrozila, a to napálením spodní části břevna. VAR v podání Michala Košťála a Filipa Černého však měl jasno a hrálo se dál.

Pokusy se rodily na obou stranách, obrana Realu Vinohrad si však nenechala pokusy Parmy AG líbit a protiútoky potrestala. Parma pak ještě dokázala rozeznít bránu soupeře několika tyčemi a břevnem, ale více brankář či obrana Realu nedovolili.

Nutno říct, že do konce první půle byl zápas ve stylu = co střela Realu, to gól. A tím si Real zaslouženě vydobyl místo v 1. lize.

Vyjádření kapitána týmu Real Vinohrady C.F. Šimona Duška:

Utkání o postup do nejvyšší soutěže doprovázelo příjemné fotbalové počasí a nezkazil ho ani možný déšť.

Do úvodu jsme vstoupili rychlým gólem a díky tomu jsme se mohli brzy uklidnit. Chvíli poté měl soupeř velkou příležitost, ale míč pravděpodobně čáru nepřekročil, a tak jsme stále drželi hubený náskok jedné branky. Byť se nám nedařilo kontrolovat hru tak výrazně jako tomu bylo v předchozích zápasech jara, soupeře jsme do další větší šance nepustili a naopak jsme byli efektivní v zakončení a do poločasu ještě dvakrát vsítili gól. Do pauzy jsme tak šli s výsledkem 3:0.

Do druhé půle jsme už chtěli více kontrolovat hru, což se nám dařilo, a až na pár drobných závarů, které jsme si ale často způsobili vlastní vinou, jsme byli kvalitnější na míči než v prvním poločase. V průběhu druhé půle jsme přidali ještě pojišťující gól po velmi šikovné teči obránce Ksandra a zbytek zápasu dohráli v klidu.

Rád bych pochválil v první řadě všechny naše hráče za koncentrovaný a zkušený výkon, naše věrné fanoušky, kteří pronesli i světelné efekty, soupeře za férový přístup a kvalitní fotbal a také rozhodčí, jenž zápas dobře odřídili. Těšíme se na první ligu a doufám, že navážeme na naše povedené jaro. Díky za sezónu!

Autoři: Michal Košťál, Adam Frídl, Šimon Dušek, Barbora Klečková