Analýza Final 4 a rozhovory s týmy

04.03.2022

 

Turnaj nám dospěl do Final 4 a my jsme si pro Vás připravili analýzu a přiblížení posledních čtyř týmů, který se probojovali do semifinále. Zároveň také mini předzápasovou  reportáž s všemi týmy. 

Postup si vybojovala Borussie Dortšpunt, Red Team a ze Skupiny C - FC Vyhaslé Hvězdy a Pivná parta. Překvapením je, že pouze jeden tým dokázal vyhrát svoji skupinu a tím jsou Vyhaslé Hvězdy. Zbylé celky postoupili ze druhého místa. 

Nejvíce gólů jsme mohli vidět v podání Borussie, která nastřílela v turnaji 26 gólů a zároveň jich nejvíce inkasovala (12).

Pokud se podíváme na jednotlivce, tak o titul nejlepšího střelce se zatím dělí 3 hráči. Těmi jsou Jiří Oberreiter, Teodoro Lelitro a Pavel Osmančík. Lépe se na to můžete podívat v tabulce střelců. 

Tabulka střelců:

1. Jiří Oberreiter – 7 gólů (FC Vyhaslé Hvězdy)

1. Teodoro Lelitro – 7 gólů (Borussia Dortšpunt)

1. Pavel Osmančík – 7 gólů (Borussia Dortšpunt)

4. Roman Letko – 6 gólů (Pivná parta)

 

18. Michl Lukáš – 3 góly (Red Team)

 

Níže se můžete podívat na průměrný věk v týmech. Započtení jsou pouze hráči, kteří v turnaji nastoupili, zároveň bylo zohledněno, kolik utkání odehráli. Seznam jde od nejmladšího týmu:

 

1. Red Team – 22,4 let

2. FC Vyhaslé Hvězdy – 28,1 let

3. Borussia Dortšpunt – 30,8 let

4. Pivná parta – 33,8 let

 

Týmy dohromady viděly 7 žlutých karet, Dortšpunt jich však viděl nejvíce, konkrétně 4, to je jedna žlutá na zápas.

Věříme, že nám zápasy přinesou skvělou podívanou a na konci dne, bude ten nejlepší tým slavit vítězství a postup na Český národní pohár 

 

ROZHOVOR S TÝMY Z FINAL 4

 

Vladimír Kertesz za Pivnou partu

Leon Petrů za Borussii Dortšpunt

Matěj Lačík za Red Team

Jakub Kotek za FC Vyhaslé Hvězdy

 

Jak se na zápasy připravujete? 

 

Borussia Dortšpunt:

Přípravu máme pouze zápasovou. Mladí kluci mají tréniky na velkém fotbale a veteráni v týmu Borussie už netrénují :)

 

Pivná parta:

Prípravu na zápasy máme už roky osvedčenú, v pondelok ráno začneme obvolávať cca 30 člennú skupinu ľudí, a zisťujeme kto by mohol v nedeľu prísť, táto príprava pretrváva vždy až do posledných chvíľ pred zápasmi a  inak to nebude ani počas prípravy na final4 PKFL, v odvolávaní hráčov pokračujeme, kým nás nebude aspoň 5+1.

 

Red Team: 

Přípravu na jednotlivé zápasy a soupeře nemáme, ke všem se snažíme přistupovat stejně. Nicméně čas od času se sejdeme na našem domácím hřišti, kam chodíme alespoň udržovat týmovou sehranost a určité rozehrání. Zbytek necháváme na individuální přípravě.

 

FC Vyhaslé Hvězdy:

Na zápas se připravuje každý sám u sebe v práci a v Neděli se prostě sejdeme a kopneme si. :)

 


Jak hodnotíte Váš dosavadní výkon? 

 

Borussia Dortšpunt:

Výkon hodnotím velmi dobře. Pomalejší rozjezd, ale teď už je to v pohodě. Hrajeme týmově a baví nás to spolu v téhle naší bláznivé partě.

 

Pivná parta: 

Náš dosavadní výkon považujeme za štandard, s postupom do final4 sme počítali tak ako každý rok, keď sa do turnajov usporiadavané PKFL prihlasujeme

 

Red Team:

Naše dosavadní výkony bych zhodnotil tak, že jsme zatím splnili to, co jsme chtěli, tedy postup do finálového dne. Každopádně ve všech zápasech byly pasáže, se kterými jsme nemohli být spokojeni, a které by nás mohly v posledních zápasech mrzet.

 

FC Vyhaslé Hvězdy:

V turnaji zatím zrajeme jak víno, zápas od zápasu je to lepší a lepší.

 

 

Na jaké umístění ve Final 4 cílíte? 

 

Borussia Dortšpunt:

Těžká otázka. Zde to muže dopadnout jakkoliv. Určitě to zkusíme urvat! Bedna je základ. 

 

Pivná parta:

Svoje ciele prehodnotíme tesne pred prvým zápasom, závisí to hlavne na tom, či sa zídeme len 4+1 alebo 5+1 resp. či sa vobec zídeme. Radi by sme turnaj dohrali a to i bez zranenia.

 

Red Team:

Našim primárním cílem pro Final 4 je postoupit do finále a tam si to rozdat se soupeřem o vítězství. 
 
FC Vyhaslé Hvězdy:
Ve Final 4 jsou všechno kvalitní mužstva, ale samosebou se budeme snažit dojít až do finále, které snad zakončíme obhajobou poháru .
 
Autor: Marek Beňo
 
 
 
 
Všechny novinky