Aktuální informace k 13.05.21

13.05.2021
Vážení hráči a příznivci PKFL,
 
dle pondělního usnesení vlády č. 448/2021, přílohy 2 bude od pondělí 17. května opět umožněno rekreační sportování. Dle ustanovení odst. 15e je "sportovní příprava amatérských sportovců organizovaná sportovními svazy" umožněna za podmínek (1) maximálního počtu 30 osob na ploše min. 15 m2 na osobu; (2) uzavření vnitřních prostor - šaten a sprch; (3) vedení evidence sportujících osob v rozsahu jméno a telefonní číslo; (4) kontroly negativního testu / očkování / prodělání nemoci. Jak jsme avizovali již dříve, povinné testování je v podmínkách PKFL v praktické rovině velmi obtížně proveditelné a kontrolovatelné, i přes to, že bude možné využít antigenní testování ze zaměstnání nebo ze školy. 
 
K rozvolnění sportovních aktivit navíc dochází příliš pozdě na to, aby se letošní ligový ročník mohl, byť v okleštěné podobě, dohrát. V našich úvahách jsme počítali se začátkem května jako nejzazším termínem pro restart soutěže, aby bylo možné ligu dohrát do prázdnin. Vycházeli jsme z výsledků loňské ankety, kdy se varianta prodloužení soutěže do prázdninových měsíců setkala s negativní odezvou. Při rozvolnění v polovině května již proto není možné ligu dohrát. 

Vzhledem k výše uvedenému tímto oficiálně prohlašujeme ligový ročník 2020/2021 za zrušený - odehrané podzimní zápasy nebudou počítány, žádné tabulky nebudou sestaveny, samozřejmě nebude vyhlášen mistr, nebude se postupovat ani sestupovat. Výjimku bude tvořit situace, kdy v první lize a druhých ligách některý z týmů skončí, v takovém případě bude nahrazen týmy z nižších soutěží dle rozhodnutí vedení PKFL. Přesná podoba složení lig pro nový ročník bude oznámena po uzávěrce přihlášek pro nový ročník. 
 
Současně čekáme na potvrzení informace od Asociace malého fotbalu, že se bude konat Český národní pohár (plánován na 10. července do Olomouce) a jaká budou nominační kritéria. Zatím předběžně pracujeme s variantou uspořádání turnaje v červnu, kde by se rozhodlo o obsazení dvou účastnických míst pro PKFL.
 

Nezbývá než doufat, že po dvou zrušených ročnících budeme moci v září konečně zahájit další regulérní sezonu PKFL bez omezení.

Všechny novinky