2. část rozhovorů s vedoucími

17.07.2022

 

V dalším článku jsme připravili druhou část rozhovorů s vedoucími. Tentokrát se jedná o týmy, které vyhrály svoji skupinu ve 3. lize. Za Modřanské svině odpovídal Jiří Henek, za Kampu FC - Matyáš Muller a za Judo club Jenis - Václav Sedmidubský. Každý zmiňovaný celek, si zahraje v příští sezóně 2. ligu a bude tak bojovat o postup do nejvyšší ligy PKFL. 

 

Jak byste zhodnotili uplynulou sezónu?

 

Modřanský svině (3.A liga)

Sezónu hodnotím pozitivně, protože se při naší premiéře v PKFL, povedlo hned ovládnout naši skupinu a postupujeme.

Kampa FC (3.B liga)

Uplynulou sezonu musíme hodnotit samozřejmě jedině pozitivně. Poprvé za dobu, co PKFL hrajeme se nám podařilo postoupit a navíc jsme celou ligu i vyhráli. Jsme rádi, že i když jsme měli postup už jistý, jeli jsme dál a o titulu jsme rozhodli remízou na hřišti týmu PK Huňáč, který do té doby všechno vyhrál s naprostým přehledem.

Judo club Jenis (3.C liga)

Hrajeme PKFL pro radost ze hry, letos jsme vzali do týmu pár nových šikovných judistů a omlazení kádru nám herně prospělo. Ale většina týmu se věnuje právě tomuto sportu, a proto jsou naši hráči často časově vytíženi a scházeli jsme se v různých sestavách, což vedlo k velkým rozdílům v úrovni naší hry. V minulé sezóně nám to ale vycházelo většinou dobře, a proto se nám podařilo postoupit.

 

V čem se můžete zlepšit? A co je naopak Vaše silná stránka?

 

Modřanský svině (3.A liga)

Zlepšení musí přijít ve všech aspektech naší hry, protože chci pořád kluky posouvat a samozřejmě jdeme o ligu výš. Soutěž je plná kvalitních týmu, který budou chtít náš “skalp”. Musíme hrát i více zkušeně a mít na hřišti vyzrálejší projev, protože hráče máme dle mého názoru individuálně nadstandartní.

Kampa FC (3.B liga)

Zlepšit se musíme v kombinaci. Na větších hřištích člověku prostě energie časem zákonitě dojde, i když si myslím, že v našem věku ještě budeme nějakou tu sezonu stíhat snad :))) Jinak jsme rádi, že jsme mohli po celou sezonu stavět na silné obraně. Hned dvakrát za jaro jsme vyhráli 1:0, což byly velmi cenné body.

Judo club Jenis (3.C liga)

Naším cílem není přemýšlet nad tím, v čem se můžeme zlepšit, opravdu to není důležité, chceme si jen zahrát fotbal, ale na hřišti nic nevypustíme. Proto máme radost z postupu do druhé ligy, protože se tam týmy tolik nerozpadají a hraje se plný počet zápasů a o tom to je. Naše silná stránka je tvrdost, nasazení a standartní situace, ale to se asi od judistů dá čekat, protože fotbalovost tam moc není a asi nikdy nebude :).

 

Co očekáváte od následující sezóny a na jaké umístění pomýšlíte?

 

Modřanský svině (3.A liga)

Já osobně jako vždy pomýšlím na postupové příčky, ale prioritní je, aby to kluky bavilo, drželo všem zdraví a malý fotbal je naplňoval.

Kampa FC (3.B liga)

Od následující sezony čekáme velký boj. Sestupují tři týmy, a tak si žádný celek nemůže být do poslední chvíle jistý svou pozicí. Je nám jasné, že ve druhé lize se budou chyby trestat častěji, naopak my musíme zapracovat na proměňování šancí, protože těch bude méně než doposud.

Judo club Jenis (3.C liga)

Udržet druhou ligu z výše zmíněného důvodu, ale jinak je to jedno, když nás bude fotbal bavit. Kdybychom měli ambice, tak hrajeme fotbal závodně :), ty má většina našeho týmu v jiném sportu.

 

 

Autor: Marek Beňo s vedoucími týmů - Jíří Henek, Matyáš Muller a Václav Sedmidubský

 
Všechny novinky