Kdo: LVFC Rams Prague / R.I.Publica United

Konání: 2023-03-25 11:00:00, Koráb

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 3.B liga, kolo 14

Skóre: 9:0

Skóre v polovině: 6:0

Komentář: 14. ligové kolo 3.B PKFL svedlo dohromady pátý celek ligové tabulky LVFC Rams Prague a osmý celek tabulky, R.I.Publica United. Utkání, ve kterém byli domácí LVFC Rams Prague ve všech herních aspektech lepší - v kombinaci, v zodpovědném vracení při ztrátě míče, ve fyzické připravenosti i v efektivitě zakončení. Po půli se LVFC zaslouženě ujalo šestibrankového vedení. O to se nejprve ve třetí minutě hry postaral Tomáš Hofman, když se z pravé strany pět metrů od brány odhodlal ke střele ke vzdálenější levé tyči, a ta krásně zapadla pod víko (1:0). Druhá branka padla v minutě sedmé. Petr Belecky napřáhl z dobrých 12 metrů, míč tečoval před gólmankou Šolcovou vlastní spoluhráč, David Juřica, a ta neměla šanci na změnu směru letu míče reagovat (2:0). V 9. minutě to již bylo o tři a hosté byli zralí na ručník. Tomáš Djakov ukázal, že má velmi dobrý přehled o hře, od vlastní branky poslal lob až na hranici vápna soupeře, kde si z první zpracoval pohledně míč Pavel Vacek a z druhé jej efektně i efektivně poslal k pravé tyči (3:0). Ve 20. minutě hry se brankářka Šolcová dopustila, při snaze o nákop do pokutového území soupeře, chybného výkopu, naservírovala míč do brejku Hofmanovi, a ten se pasoval do role Juráska ze včerejšího reprezentačního utkání ČR s Polskem a vybídl krásným stříleným pasem do vápna ke skórování Pavla "Čvančaru" Vacka, který šancí nepohrdl a poslal ji po zemi přesně k levé tyči (4:0). O minutu později se Eliška v brance R.I.Publica United dopustila další minely, přihrála míč 8m od branky přesně na nohu Matyáše Langera, a ten míč promptně poslal do prázdnotou zející branky (5:0). Poločasové skóre 6:0 uzavřel v pětadvacáté minutě Pavel Vacek, když dorazil střelu Tomáše Djakova z levé strany, který brankářka vyrazila pouze před sebe (6:0). Ve druhé půli se hra srovnala a oba celky si vytvořily zhruba stejné množství brankových příležitostí, avšak skórovat se podařilo opět pouze LVFC, a to třikrát. Ve 37. minutě se prezentoval povedenou přihrávkou Matyáš Langer, kterou zaslouženě zužitkoval aktivně hrající Tomáš Djakov (7:0). Ve 41. minutě hry byli blízko čestnému úspěchu i hosté, když Vojtěch Pelc společně s kapitánem Karlem Zoubkem rozebrali bránící hráče LVFC. Karel se ocitl 2 metry od branky LVFC tváří v tvář gólmanovi Jaukerovi. Ten však vyšvihl roznožku, stejně jako zkušená gymnastka 10 let po ukončení své aktivní kariéry, a zneškodnil nejnebezpečnější pokus R.I.Publica United v utkání. Ve 46. minutě se po přihrávce z levé strany do pokutového území hostí prosadil u levé tyče podruhé v utkání Matyáš Langer (8:0). A ten samý hráč zkompletoval hat-trick v minutě 51., poté co Tomáš Hofman rychle rozehrál přímý kop uprostřed hřiště, přihrál jej na levou stranu vápna, kde stál Pavel Vacek , ten jej okamžitě poslal ke vzdálenější pravé tyči na zmíněného Langera, jenž neměl problém do odkryté pravé poloviny branky zakončit (9:0). Konečný výsledek hovoří zcela jasně, nicméně druhý poločas byl vyrovnaný a z pohledu R.I.Publica United na něm lze rozhodně stavět. Stavět lze i na velmi aktivní hře a presinku, kterým se hosté snažili soupeři vyrovnat po celých 60 minut hry, nic nevzdali a to je velmi důležité. Pakliže bude LVFC pokračovat v dobré kombinační hře a poctivě se při ztrátách míče vracet, má rozhodně na víc, než "jen" páté místo ligové tabulky ve třetí lize. Oběma týmům přeji hodně štěstí a úspěchů v nadcházejících kolech. U dalších mnou pískaných utkání napočtenou. Nejlepší hráči utkání: Pavel Vacek (LVFC Rams Prague) - Karel Zoubek (R.I.Publica United)